O pilates

pilates_historia
To technika ćwiczeń zapoczątkowana przez Josepha Pilatesa na początku XX wieku. Od tego czasu PILATES rozwija się, ewoluuje i powoduje, że ludzie którzy podjęli tę formę doskonalenia własnego ciała i umysłu są szczęśliwi i spełnieni. Pilates to nie tylko ćwiczenia, ale tez stan umysłu i sposób pojmowania własnego ciała lub nauka o nim. Ćwiczenia wykonywane  miłej atmosferze przy spokojnej muzyce pozwalają na pełen relaks i wyciszenie, a jednocześnie mają pozytywny wpływ na kształtowanie naszego ciała. Dzięki nim możemy wysmuklić sylwetkę, uzyskać płaski brzuch, czy też pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Z nami poczujesz mięśnie, o istnieniu których wcześniej nie miałaś(eś) pojęcia, a jednocześnie pomożesz zmęczonym plecom pozbyć się dolegliwości bólowych.

REGULARNY TRENING PILATES:

  • Uczy pełnego, prawidłowego i efektywnego oddechu
  • Pozwala na zwiększenie świadomości własnego ciała
  • Poprawia koordynację ruchową i koncentrację
  • Wysmukla sylwetkę
  • Poprawia siłę naszych mięśni-szczególnie mięśni brzucha, pośladków, pleców
  • Stabilizuje kręgosłup
  • Jest wskazany dla wszystkich bez względu na wiek i sprawność fizyczną

Ćwiczenia wykonywane pod okiem kompetentnych instruktorów pozwalają na zniwelowanie napięć mięśniowych, poprawę stabilizacji oraz modelowanie własnego ciała w sposób łatwy i przyjemny.

Jedną z najważniejszych zasad tej metody jest bowiem to, iż nie wykonujemy niezliczonej ilości powtórzeń danego ćwiczenia, ale stawiamy na jakość wykonania.

Jakość wykonywanych ćwiczeń pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Już kilka treningów pozwala na uzyskanie pierwszych efektów naszej wspólnej pracy.

Ćwiczącym zapewniamy dużo relaksu, ale też intensywny wysiłek i wymierne efekty.